Uzdrowisko Bad Reichenhall

Bad Reichenhall to uzdrowiskowe miasteczko w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria. Jest centrum geograficznym i administracyjnym powiatu Berchtesgadener Land. Pokłady soli uczyniły go w przeszłości sławnym i bogatym. Sole alpejskie z powodzeniem są od wieków stosowane także w terapii. Wdechy, kąpiele i inne korzystne zabiegi od dawna oferuje uzdrowisko Bad Reichenhall. Znana marka soli Bad Reichenhaller wciąż znajduje się w milionach gospodarstw domowych.

Więcej zdjęć TU

Komentujcie na Facebooku

Miasteczko w Górnej Bawarii może pochwalić się bardzo długą tradycją uzdrowiskową, dzięki której rozwinęła się infrastruktura wypoczynkowo-relaksacyjna, przyciągająca kuracjuszy i miłośników pięknych widoków z całej Europy. Kurort otoczony ze wszystkich stron górami emanującymi łagodnym, alpejskim powietrzem jest chętnie odwiedzany przez osoby ze schorzeniami układu oddechowego. Miejska atmosfera, pełna spokoju, sprzyja spędzaniu czasu w kompleksach termalnych, łaźniach i hotelowych SPA, oferujących najróżniejsze formy wypoczynku. Bad Reichenhall jest idealnym miejscem na wyciszenie, wzmocnienie sił witalnych i odzyskanie wewnętrznej równowagi. W Bad Reichenhall energię życiową odbudowuje cudowna woda z wysoką zawartością soli i leczniczych minerałów. Bad Reichenhall jest ponadto miejscem, w którym wypoczynkowi towarzyszą koncerty muzyki klasycznej, festiwale i imprezy regionalne organizowane w parku zdrojowym, który jest naprawdę wyjątkowym miejscem, z olśniewającym budynkiem w centrum. W środkowej części parku znajduje się też wspaniała fontanna zasilana wodami solankowymi, które rozpylone wdychają wypoczywający przy niej kuracjusze i turyści. Park w ostatnich latach poddano gruntownej rewitalizacji. Jest w nim dużo zacisznych miejsc do siedzenia w słońcu lub w cieniu.

Wspaniałe powietrze z reliktowego lasu sosnowego otaczającego kurort i uzdrawiająca sól sprawiają, że pobyt w Bad Reichenhall warto uwzględnić planując wakacje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s