Londyn – Notting Hill

Notting Hill to dzielnica Londynu znana z romantycznej komedii o tym samym tytule, w której grali m.in.  Julia Roberts i Hugh Grant.

Dzielnica położona jest w zachodnim Londynie, w rejonie Kensington i Chelsea. Dużo tu pięknych budynków z kolorowymi elewacjami i spokojnych uliczek. Ta część miasta przypomina zaciszne przedmieście, pozbawione zgiełku i wielkomiejskiego pośpiechu.

W soboty i niedziele jednak ożywa a jej główna ulica staje się siedzibą targu ulicznego Portobello Road Market. Na jednej z bardziej znanych londyńskich ulic handlowych, od rana do popołudnia można kupić niemal wszystko. W sklepach mieszczących się w kolorowych kamieniczkach, jak też na ulicznych straganach i w prowizorycznych budkach można odnaleźć rzeczy nowe i stare, z drugiej ręki, mające wartość antyków.

Żeby trafić na Portobello Road, wystarczy wysiąść na stacji metra Notting Hill Gate. Najpierw docieramy do Pembridge Road, pełnej butików z używaną markową odzieżą. To przy niej, w domu pod numerem 22, mieszkał George Orwell.

Portobello Road w weekend dosłownie pęka od turystów i londyńczyków, spragnionych  oryginalnej atmosfery, dobrej zabawy, spotkania ciekawych ludzi i chcących dokonać interesujących zakupów. Można tu kupić ubrania i dodatki, stare meble, ozdoby i wyposażenie mieszkań. Strefa spożywcza oferuje zarówno działy z pieczywem, aromatycznymi ziołami, świeżymi rybami i mięsem, owocami, warzywami, a także z jedzeniem do konsumpcji na miejscu, które przygotowują kucharze z całego świata. Są stare książki, sprzęty zegary, buty, zabawki, stare i biżuteria. Jak wszędzie w tego rodzaju miejscach także tutaj nie brakuje ulicznych artystów. Jest również wiele sklepów z oryginalnymi pamiątkami z Londynu.

Ulicę powinni odwiedzić ci, którzy chcą myśleć, że poznali Londyn. W godzinach porannych, szczególnie w soboty, można ustrzec się wielkiego tłumu, ale nie będzie możliwości poznania niesamowitej atmosfery tego miejsca.

Dzielnica Notting Hill znana jest także z odbywającego się dorocznie karnawału karaibskiego, największego tego typu festiwalu w Europie.

Więcej zdjęć TU i TU

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s